Cesta k rychlému zbohatnutí

Každý bez rozdílu by určitě rád vydělal spoustu peněz za krátké období. Pro někoho jsou to tisíce korun za týden, pro jiného statisíce za měsíc a někdy chce miliony okamžitě. Proč ne, akorát cesta k takovým penězům nikdy nemůže jít zkratkou. Nikdy se k slušným penězům nedostanete oklikou přes nějaké zaručené metody. Vždy je to o nějaké práci, strategii, štěstí a vizi a myšlence.

Zaměstnání

Zaměstnáním se dá bezpochyby slušně vydělat, ale těžko zbohatnout. Ikdyž budete mít sebelepší zaměstnání, jakmile nebudete v práci, nemáte příjem. Takže zbohatnout tím, že budete chodit do práce lze velice těžko. Ne, že by se to někomu nepodařilo. Ale těch lidí nejsou ani jednotky procent. Takže to není správná cesta.

Přivýdělek / melouchy

Přivýdělek, v některých odvětvích melouchy jsou cestou, jak si slušně přivydělat a mít více, než ostatní, kteří jenom chodí do práce. Vlastně vše mimo zaměstnání je určitý přivýdělek. Ale melouch jako něco, co představuje pravidelnou práci mimo pracovní dobu s lepšími příjmy, je určitě cesta, jak se dostat k počátečnímu slušnému kapitálu. A pak už jen záleží na vás, jak s ním naložit.

Investování / byznys

Další variantou je určitá forma investování. Každá investice s sebou nese nějaké riziko, výnos a likviditu. Asi nemůžete čekat od pasivní investice desítky procent ročně, ale i takových 5-8% zisku za rok z vydělaných peněz například z melouchu pro vás může znamenat jednu hezkou dovolenou ročně bez další práce.

Něco jiného pak představuje skutečný fungující byznys. Tady už můžete skutečně začít přemýšlet o tom, jak můžete zbohatnout. Fungující nápad, píle, pracovitost a kus štěstí vás mohou katapultovat někam, kam si přejete. Někam k finanční nezávislosti. Někam, kde už nemusíte, ale obvykle chcete pracovat, protože vás to baví. A právě byznys, ideálně samostatně fungující, je cesta, jak toho dosáhnout.

Trading / spekulace

Ještě jeden způsob zde zmíním. Sám se mu nyní věnuji a jsem zvědavý, jestli se z toho nakonec něco vyklube, nebo jako Jára Cimrman opět najdu slepou uličku, kudy se nevydávat. Trading je něco, co může dělat prakticky každý, ale nese s sebou celou řadu omezení, složitostí, nutnosti se naučit řadu věcí, ale pak si sám rozhodujete o tom, jestli vyděláte, nebo proděláte. Při nastavení určitých pravidel money managementu pak máte jistotu, že když proděláte, víte přesně kolik a proč. A když se vzděláte, vytvoříte si strategii a začnete obchodovat, skutečně se můžete během relativně krátké doby (rok, dva, pět) stát bohatými. A na začátek vám k tomu bude stačit třeba 50.000 Kč. I z takového účtu se dají udělat slušné věci. Ale to zase až jindy.

 

 

Rekapitulace
Datum
Hodnocení
Jak rychle zbohatnout je článek, který vám ukáže cestu.
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..