Jak vydělat peníze – návod pro každého

Zaručených návodů, jak vydělat peníze najdete na internetu stovky, možná tisíce. Co vám představím já, je cesta, jak si postupně vyšetřit tolik peněz, že jednoho dne začnou pracovat za vás. Jedná se o klasickou strategii s tím, že musíte být opravdu precizní v jejím dodržování. Bohatým se nestanete za rok, ale podle svého vlastního rozhodnutí dnes.

Halíře dělají talíře

Při otázce jak vydělat peníze je potřeba se zaměřit na to, jak rychle a jak velkou částku. To, co vám představuji dál je vlastně taková dlouhodobá strategie k naprosté finanční nezávislosti. Nenabízím vám žádný konkrétní produkt ani službu, ale systém, jak investovat.

 Postupné úspory dělají velký balík

Nedávno jsem četl zajímavou úvahu nad tím, kolik potřebujete ze svého příjmu měsíčně spořit, abyste za několik (desítek) let mohli říci, tyto peníze vydělávají za mě. Smysl celé úvahy je velice jednoduchý. Při myšlence, jak vydělat peníze, si říkám, že každý měsíc mohu dát stranou třeba 10% svých příjmů, tak za 51 let při standardním investování budou tyto příjmy vydělávat tolik, že už nebudu muset vůbec pracovat.

Jak vydělat peníze
stevepb / Pixabay

Investování do akcií

Kouzlo celého takového výpočtu je totiž založené na složeném úročení. Jde o to, že se vám úročí i vydělané peníze z předchozího období. Akcie fungují velice jednoduše – koupíte si nějaký titul a ten v čase mění svou hodnotu. V dlouhém horizontu stále rostou – to je asi tak v kostce info o akciích, ale teď zpátky k našemu výpočtu.

Jak vydělat peníze na důchod

Celý princip výpočtu odchodu do důchodu spočívá v tom, že akcie vydělají v průměru 6%, 2% sežere inflace a zbytek je váš. Takže 4% ročně – a to není žádný velký zisk. Stačí nakoupit akciový index a čekat. O nic se nemusíte starat. A teď pár příkladů, kdy můžete jít do důchodu:

Při úspoře 20% z měsíčního příjmu je to za 37 let.

Při úspoře 30% měsíčního příjmu je to za 28 let.

Při úspoře 40% měsíčního příjmu je to za 22 let.

A při úspoře 50% měsíčního příjmu můžete jít „už“ za 17 let do důchodu.

Peníze budou pracovat za vás. A 17 let není tolik, když dokážete zříci se 50% svých příjmů – je to hodně, ale vezměte si, za co dnes utrácíte. Paradoxně ani varianta 30% příjmů a 28 let není nereálná. Ale člověk se k tomu musí postavit skutečně čelem a spořit maximum, které může.

Příklad je ilustrativní a obvykle dokážou akciové indexy vydělat i přes 7%, pak tyto výdělečné roky hrají pro vás a celé dlouhé období se výrazně zkracuje. Samozřejmě ale musíme se bavit i o tom, že mohou přijít špatné roky ve ztrátě či v malém zisku, které zase vaše zisky naředí. Ale systém je jasný – dávejte si stranou maximální množství peněz a ve svém životě se dostanete do stadia, kdy prostě už nebudete muset pracovat. A můžete pracovat pro radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..