Proč si nevzít půjčku bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmu je něco, co bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Ne, že by to byl vyloženě zločin, ale když si člověk bere půjčku, měl by o ní přemýšlet, v klidu se o ní rozhodovat a nedělat unáhlené soudy. Ale právě na tyto rychlé ukvapené reakce je půjčka bez doložení příjmu jako dělaná.

Půjčku si vždy dobře promyslete

Každou půjčku, takže logicky i půjčku bez doložení příjmu je vhodné si dobře promyslet. Není to o tom přijít na jeden web, vybrat produkt a mít peníze. Půjčku si totiž obvykle bereme na důležité věci, které si aktuálně nemůžeme dovolit, a proto by i výběr neměl být unáhlený. Doporučujeme vám si nejen dobře promyslet a rozmyslet, jestli ji skutečně potřebujete, ale i nechat si dostatek času na rozhodnutí. Jedině tak vás nebude za pár měsíců mrzet unáhlené rozhodnutí.

Proč nedoporučuji půjčku bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmu je snadná, rychlá a jednoduchá. Tedy alespoň tak ji prezentují prodejci. A ono tomu tak skutečně je, akorát k tomu často zapomínají dodat, že je také drahá. Minimálně tedy dražší, než půjčka s doložením příjmů. A je to tak správně, je to logické a já to chápu.

Protože ten, kdo vám poskytuje půjčku bez doložení příjmu, totiž neví, jak na tom finančně jste a tím pádem má daleko větší rizikovou přirážku, kterou započítává do výše svého úroku. Takže čím méně informací o vás poskytovatel půjčky má, tím vyšší úrok vám musí dát. To je snad všem jasné.

Rychlost vyřízení není všechno

Velkým a pádným argumentem poskytovatelů půjček bez doložení příjmu je fakt, že je půjčka díky tomu vyřízena rychle. Ale na trhu je celá řada půjček, kde i celý proces ověření příjmů je velice snadný a rychlý. Navíc je otázka, jestli skutečně potřebujete peníze tento týden, nebo ještě týden vydržíte. Splácet pak budete několik (desítek) měsíců, takže důvod, že půjčku potřebuju hned dnes, podle mě není správný.

Navíc například u Zonky můžete doložení příjmu dokázat výpisem z účtu, kde si oni všechno dohledají. U dalších poskytovatelů pak dokládáte na jejich poskytnutém formuláři informace z vašeho zaměstnání, kolik byl váš průměrný příjem za poslední 3 měsíce.

Někdy i toto číslo může být překvapivé, pokud vám účetní například vyjíždí tento přehled za měsíce, kdy se brali roční bonusy. Můžete pak ve světle půjčky vypadat výrazně lépe pro výpočet rizika a v konečném důsledku vám to může ušetřit nemalé peníze na úrocích. A o to všechno byste u půjčky bez doložení příjmu samozřejmě přišli a navíc platili za riziko, že o vás poskytovatel půjčky vůbec nic neví.

Rekapitulace
Datum
Hodnocení
Půjčku bez doložení příjmu dobře zvažujte
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..